Trendy wnętrzarskie na rok 2022

0
985
Trendy wnętrzarskie na rok 2022
Trendy wnętrzarskie na rok 2022

https://superszyna.pl/

Trendy wnętrzarskie na rok 2022.Początek Nowego Roku to czas, w którym spoglądamy w przyszłość i prognozujemy niektóre z trendów, jakich możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach. Miniony rok pokazał, że oprócz nowoczesnego wystroju salonu, kuchni czy łazienki wygospodarowanie miejsca na domowe biuro jest koniecznością w obliczu pandemii i licznych obostrzeń. Projektanci wnętrz dają nam wiele powodów do ekscytacji w 2022 roku, ponieważ moda nieustannie się zmienia i być może w tym roku odkryjemy coś zupełnie nowego. Sprawdźmy najgorętsze trendy wnętrzarskie, jakich możemy się spodziewać.

Trendy wnętrzarskie na rok 2022

Trend nr 1 – otulające kolory i dużo kwiatów

Zimne kolory nie są już tak modne, jak przed laty. W 2022 roku będą rozwijać się trendy ciepłych i przytulnych wnętrz. Oznacza to przyjemne dla oka i uspokajające kolory np. odcienie beżu, brązu oraz naturalne materiały takie jak drewno, marmur i aksamit. Z mody nie wyjdą także pastelowe kolory. Ponieważ żyjemy w ciągłym pędzie i wszyscy szukamy odrobiny relaksu, gdzie lepiej go znaleźć niż w domu? Postaw na takie kolory, które pozytywnie wpłyną na Twój nastrój, otulą swoją ciepłą barwą i wyciszą po ciężkim dni. Oprócz przytulnych kolorów w naszym domu nie powinno zabraknąć żywych kwiatów i roślin doniczkowych. Kwiaty są symbolem piękna, dlatego wpływają na poprawę samopoczucia i wspaniale się prezentują, ozdabiając tym samym wnętrze. Dodatkowo rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze i zwiększają jego wilgotność. http://visomedia.pl/pozycjonowanie-wroclaw/

Trend nr 2 – otulający dotyk ciepła

Oprócz przyjemnego i ciepłego koloru ścian w domu nie może zabraknąć odpowiedniego ogrzewania. Komfort cieplny to jedna z najważniejszych rzeczy do sprawnego funkcjonowania. Podobnie jak w poprzednim roku, również w tym triumfy będą świecić grzejniki dekoracyjne. Ważne, aby były wydajne i współgrały z wystrojem wnętrza. Dzięki temu nie musimy obawiać się o wydatki na ogrzewanie, a w zamian tego będziemy cieszyć przyjemnym ciepłem płynącym z modelu grzejnika, który w rzeczywistości nie przypomina starych żeliwnych kaloryferów. Dzisiejsze grzejniki dekoracyjne są tworzone z pasją i dbałością o najdrobniejszy szczegół, dzięki czemu możemy je z powodzeniem eksponować we wnętrzu. Dla tych, którzy szukają wysokiej jakości grzejników dekoracyjnych, a w dodatku bardzo stylowych i nowoczesnych polecamy wybór grzejników z kolekcji Enix – polskiego producenta grzejników łazienkowych oraz dekoracyjnych.

Trend nr 3 – sprytne rozwiązania

Żyjemy w czasach, w których ceny nieruchomości osiągają astronomiczne kwoty. Wybór mniejszych mieszkań wydaje się rozsądny, ponieważ są one nieco tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Jednak mniejszy metraż oznacza ograniczoną przestrzeń, w związku z czym musimy szukać rozwiązań typu smart home. Mówi się, że w nadchodzących latach brak miejsca nie będzie postrzegany jako ograniczenie, a kreatywne wyzwanie. Kawalerki, małe mieszkania oraz domki bez pozwolenia na budowę będą potrzebować wielofunkcyjnych mebli, które już stają się niezwykle popularne.